Dofinansowane szkolenia zawodowe a rynek pracownika

         Od kilku lat Główny Urząd Statystyczny potwierdza tendencję wzrostową na rynku pracy, polegającą na malejącym bezrobociu. Dzieje się to w dużej mierze za sprawą fachowców – jednej z szybciej rozwijających się grup zawodowych w naszym kraju. Na rynku pracy trwa „rynek wyspecjalizowanego pracownika”, a osoby, które stoją właśnie przed wyborem życiowej drogi, jak również te, które chcą zmienić zawód coraz chętniej stawiają na wyspecjalizowane profesje, mogące zapewnić im dobrą pracę i satysfakcjonujące zarobki. W dobie zaawansowanych inwestycji drogowych oraz rozwoju branży budownictwa infrastrukturalnego i mieszkaniowego coraz większą popularnością cieszą się zawody z branży budowlanej takie jak: operator koparek, operator koparkoładowarek, czy maszyn bardziej specjalistycznych, jak operator walca drogowego, czy operator równiarki.
Wiodąca marka pośród firm szkoleniowych w regionie podlaskim Zawodowe Podlasie proponując szeroki wachlarz kursów zawodowych i szkoleń wychodzi naprzeciw potrzebom osób, które chcą zdobyć nowe kompetencje zawodowe. Zapoznanie się z ofertą Zawodowego Podlasia pokazuje uczestnikom możliwości, jakie otwierają się przed nimi poprzez uczestnictwo w kursach umożliwiających nabycie wybranych kwalifikacji i uprawnień.

Najbardziej popularnymi spośród oferowanych szkoleń są:

Mimo, iż ceny szkoleń branżowych kształtują się na poziomie nawet do kilku tysięcy złotych, zainteresowanie nimi nie słabnie. Wszystko za sprawą możliwości skorzystania z dofinansowania ze środków unijnych. Na wybrane kursy zawodowe uczestnicy mogą uzyskać nawet 88% dofinansowania. Pozyskanie środków na kształcenie nie jest trudne i można to zrobić na kilka sposobów. Wszystkie osoby pracujące zawodowo, osoby bezrobotne, uczące się lub studiujące mogą ubiegać się o dofinansowanie z UE. Dofinansowanie realizowane jest w formie bonów na szkolenia i aby stać się „posiadaczem” takiego bonu wystarczy wziąć udział w projekcje polegającym na wsparciu osób fizycznych, które chcą podwyższyć swoje kwalifikacje lub kompetencje. Bon na szkolenie pokrywa aż 88% kosztu udziału uczestnika w kursie. To dobre rozwiązanie, bez którego niektórzy nie poradziliby sobie z zapłatą za kształcenie.
Również pracodawcy, chcący mieć w swoim zespole dobrze wyszkolonych fachowców mogą starać się o środki unijne, które nawet w 80% sfinansują koszty szkolenia ich pracowników.
Kursy, które oferuje Zawodowe Podlasie realizowane są we wszystkich większych miastach w województwie Podlaskim. Zespół doskonale przeszkolonych fachowców z Zawodowego Podlasia oferuje swoją pomoc w zakresie uzyskania środków unijnych i równocześnie gwarantuje wysoką jakość prowadzonych szkoleń. Uprawnienia uzyskane przez osoby zdecydowane to lepsze zarobki, ciekawa praca i możliwość korzystania z wielu ofert zatrudnienia dla wykwalifikowanych fachowców.

Komentarze:

    1. Jeżeli interesuje Pana dofinansowanie na kurs na koparkę czy ładowarkę prosimy o kontakt z naszym biurem, udzielimy wszelkich informacji.
      Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram